Dziś jest: Piątek, 26.4.2024 02:11

Uroczyste otwarcie kortów tenisowych i kompleksu lekkoatletycznego!

11-09-2018
W niedzielę, 9 września, podczas Powiatowego Dnia Sportu, oficjalnie otwarte zostały korty tenisowe, mieszczące się przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Biało-czerwona wstęga została również przecięta przy kompleksie lekkoatletycznym, znajdującym się na terenie Liceum Ogólnokształcącego.

- Dzisiaj do dyspozycji uczniów i mieszkańców naszego powiatu oddajemy kompleks lekkoatletyczny, na którym znajduje się: boisko do piłki nożnej, dwie bieżnie, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą – mówił podczas niedzielnego otwarcia Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś.
- Oddajemy również dwa korty tenisowe. Obydwa te obiekty służyć będą nie tylko uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego, ale również naszym mieszkańcom i wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku – zaznaczył Starosta Kolbuszowski.

Pasje sportowe
W uroczystym otwarciu kompleksu lekkoatletycznego oraz kortów tenisowych uczestniczyła Renata Szczęch, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Jarosław Stawiarski, Wiceminister Sportu i Turystyki. Obecny był również Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Maciej Szumny, przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, władze gminne oraz zaproszeni goście. – Myślę, że ten obiekt będzie rozwijał w was pasje sportowe i że wasze sukcesy będą coraz większe – mówiła podczas niedzielnego otwarcia Renata Szczęch, wiceminister MSWiA. Z kolei Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski podkreślał, że teraz młodzież będzie mogła ćwiczyć w bardzo dobrych warunkach. – Będziecie mogli uprawiać sport, który w XXI wieku powinien odgrywać coraz większą rolę – powiedział. Zaznaczył, że zgodnie z zapowiedzią premiera RP infrastruktura sportowa będzie w dalszym ciągu dofinansowywana.

Nowoczesna baza sportowa
Nowy kompleks lekkoatletyczny, znajdujący się przy kolbuszowskim liceum powstał dzięki staraniom władz Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego oraz Posła RP Zbigniewa Chmielowca. – Naszym zamierzeniem było stworzenie nowoczesnej bazy sportowej, która byłaby dostępna dla uczniów oraz mieszkańców naszego powiatu – podkreśla Starosta Kolbuszowski. - Dlatego złożyliśmy wnioski do Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy kompleksu lekkoatletycznego, kortów tenisowych oraz otwartej strefy aktywności, na której znajdzie się plac zabaw dla najmłodszych oraz siłownia plenerowa. Na wszystkie te zadania otrzymaliśmy dofinansowanie – informuje szef Powiatu. W sumie środki ministerialne na wymienione zadania wyniosły 780 700 zł, przy czym Powiat Kolbuszowski z własnego budżetu wyłożył 895 496 zł.

Aktywnie, słonecznie i kolorowo
W niedzielnych uroczystościach sportowych wzięło udział wielu mieszkańców naszego powiatu. Punktem głównym Powiatowego Dnia Sportu był bieg na 10 kilometrów nauczycieli Podkarpacia. Dzieci i młodzież z kolei brały udział w biegach na znacznie mniejszym dystansie. Miłośnicy piłki nożnej rozgrywali mecz, sympatycy tenisa wzięli do ręki rakiety, zaś miłośnicy kijków wyruszyli w pięciokilometrową trasę. Chętni z kolei oglądali pokaz karate, a VIP-y uczestniczyli w specjalnie przygotowanym dla nich biegu na dystansie 600 metrów. Najmłodsi zaś mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach oraz wziąć udział w biegu przedszkolaka. Było kolorowo, słonecznie i na pewno bardzo aktywnie. Organizatorem Powiatowego Dnia Sportu było Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Technicznych.