Aktualności
Uroczyste wręczenie nagród!
16-12-2019
Czterdzieści osób otrzymało nagrody i wyróżnienia w XV Powiatowym Konkursie na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w piątek (13 grudnia), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Uczestniczyli w nim Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Jacek Bardan, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
W sumie do konkursu, którego celem było zainteresowanie młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, dostarczonych zostało 181 prac z 26 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przedmiotem konkursu były ludowe ozdoby choinkowe wykonane z bibuły, papieru i słomy: łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki, a także ozdoby bożonarodzeniowe: światy i pająki, a także akcesoria kolędnicze: turonie, maski, gwiazdy oraz szopki kolędnicze.
Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!!!
NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI
Klasy I-IV
Kategoria „Ozdoby choinkowe”
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w piątek (13 grudnia), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Uczestniczyli w nim Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Jacek Bardan, dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
W sumie do konkursu, którego celem było zainteresowanie młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, dostarczonych zostało 181 prac z 26 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przedmiotem konkursu były ludowe ozdoby choinkowe wykonane z bibuły, papieru i słomy: łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki, a także ozdoby bożonarodzeniowe: światy i pająki, a także akcesoria kolędnicze: turonie, maski, gwiazdy oraz szopki kolędnicze.
Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!!!
NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI
Klasy I-IV
Kategoria „Ozdoby choinkowe”
- miejsce: Hubert Jagoda – Szkoła Podstawowa w Lipnicy
- miejsce: Maja Ciździel – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
- miejsce: Filip Babiarz – Szkoła Podstawowa w Ostrowach Baranowskich
Wyróżnienie: Anna Sajdak – Szkoła Podstawowa w Domatkowie
Wyróżnienie: Bartłomiej Micek – Szkoła Podstawowa w Hucisku
Wyróżnienie: Wiktoria Bomba – Szkoła Podstawowa w Dzikowcu
Kategoria „Ozdoby bożonarodzeniowe”
Wyróżnienie: Bartłomiej Micek – Szkoła Podstawowa w Hucisku
Wyróżnienie: Wiktoria Bomba – Szkoła Podstawowa w Dzikowcu
Kategoria „Ozdoby bożonarodzeniowe”
- miejsce: Andżelika Wojnar – Szkoła Podstawowa w Staniszewskiem
- miejsce: Faustyna Krawiec – Szkoła Podstawowa w Komorowie
- miejsce: Gabriela Żyła – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Wyróżnienie: Nikola Grochala – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Wyróżnienie: Malwina Witas – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
Kategoria „Akcesoria kolędnicze”
Wyróżnienie: Malwina Witas – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
Kategoria „Akcesoria kolędnicze”
- miejsce: Julia Bakaj – Szkoła Podstawowa w Staniszewskiem
- miejsce: Łucja Wilk – Szkoła Podstawowa w Krzątce
Wyróżnienie: Igor Ofiara – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Wyróżnienie: Bartosz Zagroba – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Kategoria „Szopki kolędnicze”
Wyróżnienie: Bartosz Zagroba – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Kategoria „Szopki kolędnicze”
- miejsce: Małgorzata Piersiak – Szkoła Podstawowa w Zielonce
- miejsce: Klaudia Kosiorowska – Szkoła Podstawowa w Hadykówce
- miejsce: Zuzanna Olko – Szkoła Podstawowa w Cmolasie
Wyróżnienie: Lena Marut – Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej
Klasy V-VIII
Kategoria „Ozdoby choinkowe”
Klasy V-VIII
Kategoria „Ozdoby choinkowe”
- miejsce: Rafał Kosiorowski – Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej
- miejsce: Kinga Dudek- Szkoła Podstawowa w Ostrowach Tuszowskich
- miejsce: Kamila Chmielowiec – Szkoła Podstawowa w Siedlance
Wyróżnienie: Lidia Starzec – Szkoła Podstawowa w Weryni
Kategoria „Ozdoby bożonarodzeniowe”
Kategoria „Ozdoby bożonarodzeniowe”
- miejsce: Karolina Saj – Szkoła Podstawowa w Przedborzu
Kategoria „Akcesoria kolędnicze”
- miejsce: Marcelina Żyła- Szkoła Podstawowa w Raniżowie
- miejsce: Natalia Kurda – Szkoła Podstawowa w Kolbuszowej Górnej
- miejsce: Aleksandra Wilk – Szkoła Podstawowa w Krzątce
Wyróżnienie: Wiktoria Kozak – Szkoła Podstawowa w Raniżowie
Kategoria „Szopki kolędnicze”
Kategoria „Szopki kolędnicze”
- miejsce: Dawid Tylutki – Szkoła Podstawowa w Trześni
- miejsce: Wiktoria Kluk – Szkoła Podstawowa w Przedborzu
- miejsce: Dawid Guźda – Szkoła Podstawowa w Jagodniku
Wyróżnienie: Wiktoria Halat – Szkoła Podstawowa w Przedborzu
Wyróżnienie: Anna Guzior - Szkoła Podstawowa w Przedborzu
Szkoły średnie
Kategoria „Ozdoby choinkowe”
Wyróżnienie: Anna Guzior - Szkoła Podstawowa w Przedborzu
Szkoły średnie
Kategoria „Ozdoby choinkowe”
- miejsce: Wiktoria Lewandowska – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
- miejsce: Dominika Czaja – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
- miejsce: Gabriela Pawłowska – Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
Wyróżnienie: Paweł Węglarz – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
Kategoria „Akcesoria kolędnicze”
Kategoria „Akcesoria kolędnicze”
- miejsce: Barbara Guźda – Zespół Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni
Kategoria „Szopki kolędnicze”
- miejsce: Patrycja Maciąg – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
- miejsce: Dominik Żyła – Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej
Barbara Żarkowska