Dziś jest: Piątek, 17.5.2024 11:58

Uroczystość Wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

13-11-2007

Dnia 11 listopada 2007 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim miała miejsce uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 9 parom małżeńskim z Powiatu Kolbuszowskiego – Gmina Majdan Królewski, połączona z obchodami 89 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości przewodniczył Wójt Gminy Majdan Królewski Jerzy Wilk, który zwracając się do Jubilatów powiedział m. in.: … te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej. Ten Wasz Jubileusz jest szczególną okazją, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to wszystko, co udało się Wam osiągnąć w ciągu Waszego małżeństwa. Medal ten jest podziękowaniem za to, co przez tak długi czas tworzyliście i budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Wasz trwały związek dwojga wspierających się wspólnie ludzi, wytrwałość, wzajemne zrozumienie, pomogły pokonać trudności, jakich nikomu nie szczędzi życia. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty związek, zasługują na najwyższy szacunek i uznanie.
             W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Wójt udekorował Szacownych Jubilatów Medalami, wręczył legitymacje i pamiątkowe dyplomy.
Okolicznościowy program artystyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim.
           Uroczystość uświetnili swoją obecnością:
Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego Wojciech Cebula, Przewodniczący Rady Powiatu w Majdanie Królewskim Jan Fryc.

Pięknej rocznicy pogratulował Jubilatom Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś: „Szanowni Jubilaci! Nie ukrywam, że jestem wzruszony, patrząc na Was i widząc łzy w oczach niektórych Pań. Chcę Wam bardzo serdecznie pogratulować dotrzymanego słowa i wytrwania w związku małżeńskim tak długich lat. Z tej tak miłej okazji Jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam Drodzy Jubilaci najserdeczniejsze gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, oraz za tak duży wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie Waszych dzieci. Za waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włos na Waszej skroni. Moje przemówienie nie byłoby pełne, gdybym w tak ważnym dniu nie złożył Państwu życzeń na przyszłość. Życzę Wam - Drodzy Państwo - długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu; zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów - tych, które stawiacie sobie obecnie, jak i tych, które postawiliście sobie przed wielu laty wstępując na wspólną drogę życia. Gratuluję Wam także dobrego wychowania dzieci oraz tego, że tworzycie wspaniałe rodziny. Wszystkiego najlepszego”.
          Jubilaci 50 – lecia pożycia małżeńskiego:
Genowefie i Adamowi Kwaśnik, zam. Brzostowa Góra;
Stanisławie i Bolesławowi Mazgaj, zam. Brzostowa Góra;
Felicji i Władysławowi Wilk, zam. Brzostowa Góra;
Stanisławie i Bronisławowi Bieleń, zam. Krzątka;
Cecylii Wilk, zam. Huta Komorowska;
Janinie i Michałowi Serafin, zam. Huta Komorowska;
Stanisławie i Józefowi Zięba, zam. Huta Komorowska;
Bronisławie i Władysławowi Cudo, zam. Komorów;
Salomei i Władysławowi Sikora, zam. Komorów.