Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 10:58

UWAGA ! Komunikat ws. wizyt w urzędzie

16-03-2020

KOMUNIKAT!

W związku z ogłoszeniem w dniu 13.03.2020 r. przez Premiera Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, mając na uwadze szeroko zakrojone działania profilaktyczne oraz zabezpieczenie funkcjonowania administracji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo mieszkańców i rekomendację służb epidemiologicznych pozostania w domach, ograniczenia spotkań i dużych zbiorowisk ludzi, informujemy, że od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Jednostki Organizacyjne Powiatu nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Do pomieszczeń budynku Starostwa wpuszczani będą jedynie pracownicy.

Możliwe jest załatwianie spraw przez ePUAP/profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w urzędzie. Ta metoda pozwala wszcząć sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami.

Sprawy mozna zgłaszać także e-mailem. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego. Jedynie w sytuacjach wyjątkowo ważnych, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu, będzie możliwy osobisty kontakt w urzędzie. Prosimy o kontakt bezpośrednio z Wydziałem merytorycznym zajmującym się Państwa sprawą.

Składanie dokumentów odbywa się w Punkcie Podawczym znajdującym się na parterze, przy wejściu głównym Urzędu. Dokumentacja, dopiero po 48-godzinnej kwarantannie, skierowana zostanie do poszczególnych Wydziałów.

Interesanci umówieni telefonicznie z merytorycznym Wydziałem prowadzącym jego sprawę, w drodze wyjątku, po potwierdzeniu informacji o umówionej wizycie, będą mieć możliwość skonsultowania swojej sprawy z pracownikiem danego Wydziału/Instytucji.

Kontakty telefoniczne i e-mailowe do wszystkich Wydziałów Starostwa znajdują się na stronie internetowej Urzędu w zakładce Kontakt

UWAGA !!!

O OSOBACH, KTÓRE SĄ OBJĘTE KWARANTANNĄ,

A OSOBIŚCIE ZAŁATWIAJĄ SPRAWY URZĘDOWE W STAROSTWIE,

POWIADAMIAĆ BĘDZIEMY ODPOWIEDNIE SŁUŻBY.

PRZY SKŁADANIU WNIOSKU DO URZĘDU PETENT BĘDZIE MIAŁ OBOWIĄZEK

WYLEGITYMOWANIA SIĘ DOWODEM TOŻSAMOŚCI (ze zdjęciem).