Dziś jest: Piątek, 19.4.2024 19:59

V Powiatowy Konkurs Twórczości Patriotycznej pn. „Powiat Kolbuszowski-Moja Mała Ojczyzna”-czekamy na zgłoszenia!

18-03-2019

Do 19 kwietnia czekamy na zgłoszenia do V Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej pn. „Moja Mała Ojczyzna”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta Kolbuszowski.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, podstawowych (klasy VII i VIII) oraz średnich z powiatu kolbuszowskiego. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników.

Poezja, proza, obraz albo multimedia
Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy, odwołującej się do hasła przewodniego Konkursu, który brzmi: „Powiat Kolbuszowski-Moja Mała Ojczyzna”. Interpretację hasła przewodniego uczestnicy mogą przedstawić w jednej z trzech kategorii.
Do wyboru pozostają:
  1. Kategoria plastyczna – technika dowolna, minimalny format A4
  2. Kategoria literacka – do wyboru: reportaż, opowiadanie, wywiad lub utwór wierszowany Maksymalna liczba znaków – do 8000 tysięcy (dotyczy utworów pisanych prozą), czcionka 12. Prace należy wydrukować oraz zapisać na płycie CD/DVD i  dostarczyć osobiście lub przesłać do Organizatora.
  3. Kategoria multimedialna – przygotowanie prezentacji multimedialnej. Materiał należy nagrać na płytę DVD, podpisać i dostarczyć osobiście lub przesłać do Organizatora.

Zapraszamy do udziału
Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszenia oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy nadsyłać lub dostarczać osobiście do 19 kwietnia 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, ul. 11 Listopada 10, 36-100 Kolbuszowa, pokój 308. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości patriotycznych, zorganizowanych w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej – 3 maja.

Promowanie patriotyzmu
Ideą Konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, uwrażliwienie jej na tradycje narodowe, dziedzictwo kulturowe i historyczne, podnoszenie świadomości patriotycznej wśród młodych mieszkańców Powiatu Kolbuszowskiego oraz promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu.
Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału.