Dziś jest: Wtorek, 21.5.2024 16:13

Volkswageny dla Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Dolnej i Środowiskowego Domu Samopomocy

22-03-2007

W ubiegłym roku udało się pozyskać dwa Volkswageny Transportery, w ramach projektów, współfinansowanych wspólnie z PEFRON-em. Pierwszy pod nazwą „Zakup samochodu dostosowanego do przewozu dzieci niepełnosprawnych będących uczniami Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Dolnej”, umożliwi transport uczniów do szkoły i ich bezpieczny powrót do domu. Z dniem 1 września 2007 roku placówka w Kolbuszowej Dolnej zostanie przekształcona w publiczną szkołę podstawową specjalną i publiczne gimnazjum specjalne, w związku z powyższym potrzeba samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo była oczywista. Koszt realizacji projektu to 119 920,00 zł, z czego 90 000.00 zł pochodziło ze środków PEFRON.

W ramach drugiego projektu "Jazda naszą szansą na aktywność", Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolbuszowej otrzymał samochód wyposażony również w podjazd dla wózków inwalidzkich. Dziewięcioosobowy bus dowoził będzie wszystkich niepełnosprawnych podopiecznych Domu Samopomocy do punktów medyczno- rehabilitacyjnych oraz na zajęcia kulturalne i rekreacyjno- sportowe. Zakup nowego VW Transportera wyniósł 117 980,00 zł, 37 980,00 pochodzi ze środków własnych gminy, natomiast 80 000,00 zł sfinansował PEFRON.

Poświęcono i przekazano potrzebującym placówkom

W dniu 9 marca 2007 roku w Szkole Podstawowej w Kolbuszowej Dolnej, odbyło się oficjalne przekazanie samochodu tutejszej placówce oraz Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Kolbuszowej. W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Bogdan Romaniuk, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PEFRON Maciej Szamański, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Wicestarosta Waldemar Macheta, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk oraz Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Podczas piątkowego spotkania Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba oraz Dyrektor SP w Kolbuszowej Dolnej Marzena Mytych i Kierownik ŚDS Marek Chmielowiec złożyli podziękowania na ręce Dyrektora PEFRON Macieja Szamańskiego za pomoc i wsparcie w realizacji projektów zakupu samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych. Z tej okazji młodzież z klas integracyjnych uczęszczających do szkoły w Kolbuszowej Dolnej przygotowała przedstawienie słowno- muzyczne nawiązujące do zbliżającej się wiosny. Aktu poświęcenia pojazdów dokonał ks. Stanisław Szcząchor, katecheta w tutejszej szkole.