Dziś jest: Czwartek, 25.4.2024 14:31

Warsztaty w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni

16-02-2022
Przez dwa dni stycznia Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni stał się miejscem warsztatów dla ponad setki uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Odwiedzjący wzięli udział w kolejnym działaniu, przeprowadzonym w ramach projektu „Oszczędzam – wygrywam”, realizowanym przez Stowarzyszenie Przedsiębiorcza Szkoła w Weryni, działającym przy Zespole Szkół Agrotechniczno–Ekonomicznych we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Oszczędności w kuchni
Spotkania te odbywały się pod hasłem „Budżet domowy, czyli oszczędzam z głową”. Uczestnicy poznawali to zagadnienie, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Najpierw nauczycielka Beata Bryk poprowadziła wykład pt. „Jak zaplanować budżet domowy?”, a następnie uczestnicy poznawali tajniki oszczędzania… w kuchni. Uczniowie szkół podstawowych wspólnie z panią Anną Fitał zaplanowali i wykonali obiad dla czerech osób za niewielkie pieniądze, wykorzystując bardzo modną współcześnie metodę zero waste.

Pomysł i wyobraźnia
Kolejne warsztaty to już oszczędzanie w nieco innej dziedzinie. „Coś z niczego, czyli beton i porcelana” oraz „Prezent dla bliskiej osoby do 10 zł” - czy to w ogóle możliwe? Tutaj liczył się pomysł i wyobraźnia.  Każdy uczestnik wykonał ciekawy breloczek do kluczy ze śrubek oraz dekoracje z porcelany własnego pomysłu.

Wspólny posiłek
Trzygodzinne warsztaty zakończył pyszny, wspólny obiad. To czego uczestnicy warsztatów dowiedzieli się o budżecie domowym i sposobach oszczędzania mogą wykorzystać już w marcu podczas konkursu online „Jak planować wydatki na co dzień?”.
Opr. B. Żarkowska