Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 09:47

Wielkie Święto Warsztatów Terapii Zajęciowej

20-07-2005

14 lipca 2005 roku w galerii „Centrum”, mieszczącej się w kolbuszowskim Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, która eksponuje owoce pracy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej. Impreza ta była również podsumowaniem półrocznej działalności placówki, mieszczącej się przy ul. Tyszkiewiczów 3.

Uroczystość rozpoczęła pani Katarzyna Cesarz, szef działu promocji i kultury w powiecie kolbuszowskim, która oficjalnie przywitała wszystkich gości. Na wernisaż przybyli m.in.: ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej; ks. Jan Gut, proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych; pan Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas a zarazem przewodniczący konwentu wójtów, burmistrzów i starostów powiatu kolbuszowskiego; uczestnicy WTZ pod przewodnictwem kierownika pana Daniela Jakubowskiego; niepełnosprawni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej z kierownikiem panem Markiem Chmielowcem na czele a także liczni pracownicy starostwa pod przewodnictwem pana Waldemara Machety, wice starosty kolbuszowskiego i pani Elżbiety Wróbel, sekretarz Powiatu Kolbuszowskiego.

Po uroczystym otwarciu, na ręce pan wice starosty Machety, uczestnicy kolbuszowskich WTZ-ów wręczyli, własnoręcznie przez siebie pomalowaną deseczkę. Z kolei każdy z niepełnosprawnych otrzymał od władz starostwa imienne podziękowanie a ks. dyrektor Słowik przekazał im pozdrowienia od ks. biskupa Kazimierza Górnego, ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej.

Po zwiedzeniu galerii „Centrum” udano się do sali nr 220, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek, który przygotowali uczestnicy warsztatów. W trakcie wspólnego biesiadowania, odbyła się projekcja multimedialna o półrocznej działalności WTZ-ów, poparta komentarzem pana kierownika Jakubowskiego.

Prace uczestników kolbuszowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, można podziwiać w galerii „Centrum” kolbuszowskiego starostwa do końca sierpnia b.r.

W przypadku wykorzystania materiałów wymagane jest podanie źródła