Dziś jest: , 28.4.2024 18:24

Wirtualny świat oczami uczniów

02-05-2023
Kolejny rok i kolejne wyzwania literackie! To już przecież XIV Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy, który organizowany jest z dużym powodzeniem przez Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

Młodzież w tym roku przesyłała swoje teksty nigdzie dotąd niepublikowane na temat wirtualnego świata. Mógł to być  wiersz lub utwór pisany prozą w jednym egzemplarzu. Jury konkursu oceniało oryginalność ujęcia tematu, pomysłowość formy i kompozycję, a także poziom językowy  prac. Okazuje się, że dla młodych pokoleń wirtualny świat staje się ważniejszy niż ten realny. Tożsamość w tej cyfrowej rzeczywistości to dla nich wręcz priorytet. Potwierdzają to każdego dnia lajkując posty, oznaczając ważne miejsca, trasy, szukając często oczywistych rozwiązań czy odpowiedzi na nawet te zwyczajne pytania. Młodzież często zatraca się w różnego typu wirtualnych grach, zapominając o tym, co jest tak blisko… Pisali oryginalnie i z pomysłem – widać, że mają ogromny "powerbank".
Dziękujemy za wirtualne wrażenia!

Wyniki konkursu:

kategoria PROZA -  szkoły podstawowe

I miejsce: Gabriela Kretowicz ze Szkoły Podstawowej w Widełce

II miejsce: Gabriela Wachowska ze  Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, Anna Wdowiak i Wiktoria Wojnar ze Szkoły Podstawowej w Dzikowcu

III miejsce: Milena Jamróz i Anna Mytych ze Szkoły Podstawowej w Dzikowcu

Wyróżnienia:  Zuzanna Dziadura, Kinga Jamróz i Wojciech Marek -  Szkoła Podstawowa w  Dzikowcu, Dominika Brzozowska - Szkoła Podstawowa
w Widełce

kategoria PROZA -  szkoły ponadpodstawowe

I miejsce:  Amelia Dziadura LO Kolbuszowa w Kolbuszowej

II miejsce:  Natalia Wit z  ZSA- E w Weryni i Piotr Wawrzonek z LO w Kolbuszowej

III miejsce: Wiktoria Cholewa ZSA-E w Weryni

Wyróżnienie: Aleksandra Durak z  Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych

kategoria POEZJA -  szkoły podstawowe

I miejsce: Klaudia Maciąg   Szkoła Podstawowa w Trzęsówce

II miejsce: Zuzanna Kowal Szkoła Podstawowa w Wilczej Woli i Julia Depa  Szkoła Podstawowa w Trzęsówce

III miejsce: Eric Preneta Szkoła Podstawowa w Bukowcu, Oliwia Kimak i Gabriela Micek ze Szkoły Podstawowej w Dzikowcu

Wyróżnienia: Michał Bieleń - SP Dzikowiec, Emilia Dziuba - SP Trzęsówka

kategoria POEZJA -  szkoły ponadpodstawowe

I miejsce: Piotr Wawrzonek - LO Kolbuszowa

II miejsce:  Szymon Zieliński - ZSA-E w Weryni

III miejsce: Lidia Tylutka - LO Kolbuszowa

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Katarzyna Wachowska