Dziś jest: , 19.5.2024 04:25

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Kolbuszowej

19-09-2008

Dnia 15 września br. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości a zarazem były Premier RP odwiedził Kolbuszową na specjalne zaproszenie Posła Ziemi Kolbuszowskiej Zbigniewa Chmielowca.

Oprócz licznie zgromadzonych samorządowców z terenu Powiatu Kolbuszowskiego    w spotkaniu udział również wzięła delegacja działaczy samorządowych z sąsiedniego powiatu mieleckiego oraz Parlamentarzyści w osobach: Senatora RP Władysława Ortyla, Posłów RP Stanisława Ożoga, Kazimierza Gołojucha, Krzysztofa Popiołka, Joachima Brudzińskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego.

Podczas wystąpienia prezes PiS mówił m.in. o szansach dla oświaty, jej kształtu, polityki kulturalnej, sposobu administrowania państwem, polityki dotyczącej mediów w szczególności mediów publicznych, a także opowiedział się za społeczeństwem bardziej zintegrowanym, bardziej solidarnym -  na poziomie narodowym, społecznym i państwowym.                    Odpowiadał też na pytania samorządowców w głównej mierze dotyczące problemów lokalnej społeczności. Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś zadał pytanie byłemu Premierowi RP i Prezesowi PiS Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu dotyczące sytuacji w szpitalach powiatowych i budowy obwodnicy w Kolbuszowej. Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba pytał o szansach dla oświaty. Radny Powiatu Kolbuszowskiego Grzegorz Romaniuk zadał pytanie dotyczące infrastruktury na zbliżające się Euro 2012.

Na zakończenie spotkania Jarosław Kaczyński wspomniał, że Powiat Kolbuszowski jest powiatem, którego lubi i ceni nie tylko ze względu na duże poparcie, za co serdecznie podziękował, ale przede wszystkim za wielki zasób kulturowy.

Wymownym momentem spotkania było wpisanie się prezesa PiSu do pamiątkowej kroniki oraz przekazanie przez Starostę Kolbuszowskiego Józefa Kardysia na ręce Jarosława Kaczyńskiego medalu z okazji 10 rocznicy powstania powiatu w III RP oraz albumu promującego „Powiat Kolbuszowski”.