Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 15:50

Wolne miejsca w szkołach średnich

26-07-2019
W szkołach średnich dla których organem prowadzącym jest Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego rekrutacja podwójnych roczników przebiega bez problemów. Na dzień 22 lipca nasze szkoły wybrało 553 uczniów. We wszystkich prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca.

W czwartek (24 lipca) w szkołach średnich w naszym powiecie zakończała się rekrutacja uzupełniająca. Jednak ci, którzy szukają swojego miejsca w liceum (dotyczy absolwentów gimnazjów), technikum czy szkole branżowej mają jeszcze szansę i mogą składać dokumenty aplikacyjne, ponieważ wciąż prowadzona jest rekrutacja dodatkowa. W których szkołach i na jakich kierunkach zostały wolne miejsca?

Wybór ucznia
Jak się okazuje dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Szkołę tę wybrało 192 uczniów (z czego 89 to absolwenci gimnazjów, zaś 103 szkoły podstawowej). W Liceum są jeszcze wolne miejsce (dotyczy absolwentów gimnazjów). W oddziałach, w których uczyć się będą uczniowie, kończący ośmioletnią szkołę podstawową nie ma już wolnych miejsc.

Wolne miejsca w Weryni
Z kolei w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni w sumie przyjętych jest 88 uczniów (z czego 45 stanowią absolwenci gimnazjów, a 43 szkół podstawowych). Wolne miejsca w tej szkole, zarówno dla jednych jak i dla drugich absolwentów, są jeszcze na takich kierunkach jak:
- technikum żywienia i usług gastronomicznych
- technikum ekonomiczne
- technikum architektury krajobrazu

Wolne miejsca czekają także na chętnych, chcących kontynuować naukę w Szkole Branżowej I st. na kierunkach:
- kucharz
- monter sieci i instalacji sanitarnych (na obydwóch kierunkach jest 30 wolnych miejsc)

Nabór trwa w ZST
W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej natomiast w sumie przyjętych jest 273 uczniów (dane na 22 lipca). W szkole prowadzony jest nabór dodatkowy na następujące kierunki:
- technik budownictwa
- technik elektryk
- technik technologii drewna
- technik usług fryzjerskich
- technik hotelarstwa
- technik mechanik
- technik mechatronik
Wolnych miejsc nie ma już na kierunkach: technik informatyk oraz technik logistyk.

Chętni mogą natomiast złożyć dokumenty aplikacyjne do Szkoły Branżowej I st. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest na kierunkach:
- mechanik pojazdów samochodowych
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
- fryzjer

Zapraszamy do nas
Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś zapewnia, że rekrutacja do szkół średnich na terenie powiatu kolbuszowskiego przebiega bez większych problemów. – Każdy uczeń, który spełni kryteria ustalone przez daną szkołę zostanie przyjęty – mówi Starosta. – Jesteśmy przygotowani na rekrutację podwójnego rocznika i zapraszamy młodzież do naszych szkół – podsumowuje szef Powiatu.