Dziś jest: Piątek, 19.4.2024 21:31

Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego

14-06-2018
We wtorek (12 czerwca), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV Konkursu Plastycznego „Nasze lasy”.

Z racji tego, że w tym roku obchodzimy Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, postanowiliśmy przyznać nagrody setce laureatów. Jeśli do tego dodamy trzy nagrody Grand Prix otrzymamy wynik 103. W sumie tyle nagród wręczyli we wtorek Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomiej Peret oraz Kazimierz Kriger, były szef kolbuszowskiego Nadleśnictwa i jednocześnie jeden z pomysłodawców konkursu.

Szybka zmiana planów
Wręczenie nagród, w tym roku, wyjątkowo odbywało się w budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Szybka zmiana miejsca jednak nie pokrzyżowała nikomu planów, bowiem uczestnicy wraz z opiekunami zjawili się u nas niemal w komplecie. Pełna sala laureatów była najlepszym dowodem na to, że konkurs plastyczny cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkich przybyłych przywitał Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula, który pogratulował zwycięzcom i wyróżnionym pasji, zaangażowania oraz talentu.

Tysiące uczestników
Konkurs plastyczny, organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa już od 2003 roku. W sumie, przez ten czas, wzięło w nim udział 4500 dzieci. W tegorocznej edycji Komisja Konkursowa, której przewodniczyła Natalia Wrona – pracownik Nadleśnictwa Kolbuszowa, obejrzała 252 prace z 35 szkół podstawowych. Były to prace wykonane przez uczniów klas IV, V i VI, jedną z czterech wybranych przez nich technik. Do wyboru pozostawały: rysunek, grafika, malarstwo oraz collage. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promocja walorów przyrodniczych powiatu kolbuszowskiego. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy już za rok!