Dziś jest: Wtorek, 16.4.2024 11:55

Wystawa Retrospektywna - Wilhelm Hrycyszyn "Pamięci mojej żony Barbary"

08-12-2004

Po raz pierwszy  w historii Galerii mamy okazję podziwiać wystawę tak zróżnicowaną i tak obfitą w treści. Wystawa retrospektywna malarstwa, rysunku, architektury, plastyki architektonicznej, poezji  i prozy Wilhelma Hrycyszyna  jest  artystycznym manifestem piękna, dobra i sztuki w powiecie kolbuszowskim. Zebrane dzieła od przyjaciół i znajomych nigdy dotąd nie spotkały się razem.
        Wielkość artysty mierzy się jego  pracami, które rewolucjonizują spojrzenie na rzeczywistość i przekazują ponadczasowe treści. W przypadku tego artysty  jego prace przepełnione są miłością i  dobrocią w stosunku do znajomych, bliskich i swojej ukochanej żony Barbary. Malowane pejzaże traktowane są jak listy, delikatne, czasami dosłowne i szczere w których artysta chce podzielić się  z bliskimi –to widziałem –czyż to nie jest piękne?- warto jeszcze tu wrócić! -dlaczego o tym się zapomina???!!!
        W przypadku artysty – architekta, mamy doczynienia   z widzeniem świata poprzez architekturę. Przestrzeń w każdym calu gospodarującą rzeczywistość jak potencjalny projekt osiedla i budynków oraz placów zabaw.
Wpatrując się w martwe natury odnoszę wrażenie, że to kolejny projekt miasteczka z oszklonymi wielkimi konstrukcjami na miarę Wiednia czy  Paryża... Nie można tej wystawy nie zobaczyć . Nie można obojętnie przyglądać się twórczości wielu lat pracy  z ludźmi i dla ludzi, które zaowocowały ,,tysiącami” rysunków  i szkiców podczas konferencji, szkoleń oraz domowych rozmów.

Serdecznie zapraszamy.

Wystawa czynna  od 10 grudnia 2004  do  10 stycznia 2005r.
KatarzynaCCesarz