Dziś jest: Środa, 24.4.2024 18:37

XV Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze

20-11-2019

Organizatorami XV Powiatowego Konkursu na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze są Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, zachęcenie jej do samodzielnego poszukiwania wiadomości na ten temat, pobudzenie inwencji twórczej oraz ocalenie od zapomnienia dziedzictwa kultury ludowej naszego regionu.

Przedmiotem konkursu są ludowe ozdoby choinkowe wykonane z bibuły, papieru i słomy: łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki, a także ozdoby bożonarodzeniowe: światy i pająki, a także akcesoria kolędnicze: turonie, maski, gwiazdy oraz szopki kolędnicze.

Prace konkursowe będą podzielone na następujące kategorie tematyczne:
- ozdoby choinkowe (łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki, jeżyki, pajacyki, kule „bombki” z bibuły),
- ozdoby bożonarodzeniowe (pająki, światy),
- akcesoria kolędnicze (maski, turonie, gwiazdy),
- szopki kolędnicze
Ocena prac będzie przebiegać w następujących kategoriach wiekowych:
- klasy 1-4 szkoły podstawowej
- klasy 5-8 szkoły podstawowej
- szkoły średnie.

Prace (maksymalnie 2 szt. od każdego uczestnika) należy dostarczyć do 9 grudnia 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, p. 308, lub przesłać pod adres:

ul. 11 Listopada 10

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 13 grudnia 2019 r. (tj. piątek) o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. O dokładnym terminie wręczenia nagród Organizatorzy powiadomią dyrektorów szkół telefonicznie.

W załączeniu do pobrania szczegółowy regulamin konkursu oraz obowiązkowy formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych i upublicznienie wizerunku Uczestnika Konkursu.