Dziś jest: Sobota, 27.4.2024 07:04

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego rozstrzygnięty!

15-12-2021
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody objęty został patronatem honorowym przez Starostę Kolbuszowskiego oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Był on adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 7-8 i ponadpodstawowych z terenu działalności Nadleśnictwa Kolbuszowa i powiatu kolbuszowskiego. Zadaniem uczestników było stworzenie prezentacji w programie PowerPoint, nawiązującym do hasła przewodniego, które brzmiało „Lasy powiatu kolbuszowskiego dla klimatu”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy środowiskowej, kształtowanie świadomości przyrodniczej, promocja zrównoważonej gospodarki leśnej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej wśród młodzieży szkolnej.

W sumie do konkursu wpłynęło 47 prezentacji z 21 szkół. Główna Komisja Konkursowa podczas swojej oceny brała pod uwagę wartość merytoryczną prezentacji, stronę wizualną, a także zgodność pracy z regulaminem.

Po analizie wszystkich nadesłanych prac GKK postanowiła przyznać następujące miejsca.

NAGRODY w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Wojciech Peret – LO Kolbuszowa
II miejsce – Daria Wyka – ZST Kolbuszowa
III miejsce – Weronika Bieleń – ZST Kolbuszowa
III miejsce – Patrycja Czachor - ZST Kolbuszowa

NAGRODY w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Konrad Kopeć – SP Dzikowiec
II miejsce – Aleksander Żołdak – SP Wilcza Wola
III miejsce – Zuzanna Kasza – SP Niwiska
IV miejsce – Julia Rębisz – SP Majdan Królewski
V miejsce – Julia Urban – SP Trzęsówka

Wszystkim laureatom gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że nagrody i dyplomy dla wyróżnionych w konkursie zostaną dostarczone do właściwych szkół.