Dziś jest: Środa, 24.4.2024 07:58

08-02-2016
Angelika Paluszek -...

Z ŻYCIA SZKÓŁ

Szkoły ponadgimnazjalne funkcjonujące w naszym powiecie sprzyjają rozwojowi talentów. Świadczyć o tym mogą wysokie wyniki, jakie zajmują uczniowie poszczególnych szkół w różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych czy festiwalach muzycznych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROTECHNICZNO-EKONOMICZNYCH IM. KEN W WERYNI

Dwudziestu uczniów z klas I-IV technikum Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych z Weryni wzięło udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Konkurs składał się z zadań gramatyczno-leksykalnych oraz czytania ze zrozumieniem. W gronie laureatów znaleźli się: Wiktoria Mokrzycka kl.1 tae, Justyna Witas kl.1 az, Aleksandra Stachurska kl. II ae, Anna Styczyńska kl. II tż, Gabriela Augustyn kl. II ae, Małgorzata Materska kl. III eh, Marzena Materska kl. III eh, Robert Michałek kl. III eh, Przemysław Gazda oraz Kamil Drżał.

***

Angelika Paluszek z klasy III technikum żywienia została zakwalifikowana do finału VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Organizatorem Festiwalu jest Rzeszowski Dom Kultury. Wykonanie Agnieszki, podczas eliminacji, oceniało jury w składzie: Robert Janowski, Robert Rozmus, Magdalena Steczkowska i Monika Szela. Finał odbędzie się 16 lutego br. Trzymamy kciuki za Agnieszkę Paluszek i życzymy jej zwycięstwa.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANKA BYTNARA W KOLBUSZOWEJ

Trzeciego lutego br. odbyły się eliminacje do III Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie. Do finału zakwalifikowały się uczennice z kolbuszowskiego LO w składzie: Katarzyna Tetlak z kl. I a, Alicja Kubiś z kl. II b oraz Sylwia Zielińska z kl. II c. Gratulujemy!

***

W piątek (29 stycznia), w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, odbyły się zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej dla młodzieży gimnazjalnej powiatu kolbuszowskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć czteroosobowych drużyn z następujących szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej, Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej, Gimnazjum z Cmolasu, Gimnazjum z Kupna, Gimnazjum z Raniżowa oraz Gimnazjum z Widełki.
Drużynowo pierwsze miejsce uzyskało Gimnazjum z Raniżowa (191 pkt.), drugą lokatę wywalczyła ekipa  z Cmolasu (154 pkt.), trzecie miejsce przypadło reprezentacji z Widełki ( 137 pkt.).
Indywidualnie zwycięzcą konkurencji w strzelaniu z broni długiej został Maciej Szczepanek  (65 pkt.), który jednym celniejszym strzałem wyprzedził Dawida Maciąga (64 pkt.) i trzema Huberta Jemioło (62 pkt.). W broni krótkiej I miejsce „wystrzelał” Damian Rosół (50 pkt.), II miejsce Jakub Kosiorowski (28 pkt.), a III lokatę Jakub Ożóg (19 pkt.).

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCM IM. BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939 R. W KOLBUSZOWEJ

W poniedziałek (1 lutego) odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Moje miasteczko w historii. Dzieje wspólnej tradycji”. Konkurs zorganizowany został w ramach VIII Obchodów  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w powiecie kolbuszowskim. W konkursie udział wzięło 18 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Ich zadaniem było przygotowanie pracy konkursowej, upamiętniającej dziedzictwo narodu żydowskiego i polskiego  na terenie powiatu kolbuszowskiego. Laureatkami konkursu w kategorii ‘gimnazjum’ zostały: Zuzanna Draus oraz Katarzyna Dudzińska – uczennice Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II z Kolbuszowej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laur zwycięstwa przypadł: Łukaszowi Czerw oraz Dawidowi Sudołowi – uczniom Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. z Kolbuszowej, którzy zajęli I miejsce, na drugiej lokacie znaleźli się: Mateusz Parys i Piotr Wiącek – uczniowie ZST w Kolbuszowej, zaś na trzecim miejscu uplasowali się: Dominik Bogdan oraz Magdalena Jakubczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

***

We wtorek (2 lutego), w Mielcu odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym chłopców. Do finałów wojewódzkich awansowały dwie drużyny z ośmiu szkół rywalizujących ze sobą. Kolbuszowska reprezentacja w składzie: Kamil Surowiec z kl. III BT oraz Mateusz Turek z kl. III a zajęła II miejsce. Gratulujemy!
Opr. B. Żarkowska