Dziś jest: , 28.4.2024 12:29

Zapraszamy do szkół ponadpodstawowych w powiecie kolbuszowskim!

22-05-2023
Atrakcyjne kierunki kształcenia, bogate wyposażenie, doskonałą bazę sportową oraz przyjazną atmosferę oferują szkoły ponadpodstawowe, znajdujące się w powiecie kolbuszowskim.

Aktualnie na terenie powiatu kolbuszowskiego funkcjonują trzy szkoły ponadpodstawowe:
Każda z nich z roku na rok ubogaca i uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, stając się nowoczesnymi i przyjaznymi dla ucznia placówkami. Kierunki kształcenia dostosowywane są do zapotrzebowań rynku pracy. Co więcej, duży nacisk kładziony jest na rozwijanie aktywności fizycznej i zainteresowań uczniów. W tym też celu w ostatnim czasie w miejscu starej strzelnicy, znajdującej się przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, powstał nowoczesny obiekt, z którego korzystają uczniowie. W Zespole Szkół Technicznych natomiast młodzież może ćwiczyć na nowych kortach tenisowych, zaś w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych uczniowie mają do dyspozycji wielofunkcyjne boisko sportowe.

Dopłaty do biletów
Oprócz tego szkoły nieustannie biorą udział w programach unijnych, w ramach których organizowane są różnorakie kursy, warsztaty czy praktyki zagraniczne. W ten sposób młodzież odwiedziła już m.in.: Rumunię, Hiszpanię, Chorwację czy Portugalię. Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego, pod którego „skrzydłami” pozostają szkoły ponadpodstawowe dba również stan techniczny szkół i ich otoczenie. W związku z tym w ostatnich miesiącach, we wszystkich trzech placówkach, prowadzone były prace, polegające m.in. na remontach sal, szatni, sanitariatów, wymianie instalacji czy wymianie ogrodzenia obiektów szkolnych. Ich koszt wyniósł ponad 7 mln zł. Od lat Samorząd Powiatu dopłaca także do biletów miesięcznych młodzieży dojeżdżającej do szkół w powiecie kolbuszowskim.

Zapraszamy!
Z pewnością wybór jednej ze szkół, funkcjonującej w powiecie kolbuszowskim będzie dobrym wyborem J. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną:

• Liceum Ogólnokształcące im. J. Bytnara w Kolbuszowej
  • Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r.
  • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni