Dziś jest: Środa, 24.4.2024 15:55

Zapraszamy do udziału w konkursie patriotycznym!

02-05-2018
Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej już po raz czwarty ogłasza Powiatowy Konkurs Twórczości Patriotycznej. W tym roku przyświeca mu hasło „Wolna i niepodległa”. Zapraszamy do udziału.

Ideą Konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, uwrażliwienie jej na tradycje narodowe, dziedzictwo kulturowe i historyczne, podnoszenie świadomości patriotycznej wśród młodych mieszkańców naszego powiatu oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

Plastyka, literatura lub multimedia
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kolbuszowskiego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy, odwołującej się do hasła przewodniego Konkursu, który brzmi: „Wolna i niepodległa”.  Interpretację hasła przewodniego uczestnicy mogą przedstawić w jednej z trzech kategorii. Do wyboru pozostają:
a)            kategoria plastyczna – wykonanie pracy w formie PLAKATU - technika dowolna, minimalny format A4.
b)           kategoria literacka – do wyboru: reportaż, opowiadanie, wywiad lub utwór wierszowany. Maksymalna liczba znaków – do 8000 tysięcy (dotyczy utworów pisanych prozą), czcionka 12. Prace należy wydrukować oraz zapisać na płycie CD/DVD i dostarczyć osobiście lub przesłać do Organizatora.
c)            kategoria multimedialna – przygotowanie prezentacji multimedialnej. Materiał należy nagrać na płytę DVD, podpisać i dostarczyć osobiście lub przesłać do Organizatora.

Uroczyście na rynku
Prace należy dostarczyć do 31 maja, do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, ul. 11 Listopada 10, 36-100 Kolbuszowa, pokój 308. Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się podczas uroczystości patriotycznych, zorganizowanych na kolbuszowskim rynku 10 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące godziny rozstrzygnięcia Konkursu zostaną podane telefonicznie.  Zapraszamy do udziału.