Dziś jest: Piątek, 29.3.2024 11:44

Zapraszamy do udziału w XVII Powiatowym Konkursie na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze

18-11-2022
Już po raz 17. wspólnie z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej organizujemy Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, zachęcenie ich do samodzielnego poszukiwania wiadomości na ten temat, pobudzenie inwencji twórczej oraz ocalenie od zapomnienia dziedzictwa kultury ludowej naszego regionu.

Dla kogo?
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego. Zadaniem uczestników jest wykonanie: ludowych ozdób choinkowych z bibuły, papieru lub słomy (łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki, jeżyki, pajacyki, kule „bombki” z bibuły), albo ozdób bożonarodzeniowych (światy i pająki) lub akcesoriów kolędniczych (turonie, maski, gwiazdy, szopki kolędnicze).

Ocena prac będzie przebiegać w następujących kategoriach wiekowych:
- klasy 1-4 szkoły podstawowej
- klasy 5-8 szkoły podstawowej
- szkoły ponadpodstawowe.
Podczas oceny komisja konkursowa szczególnie będzie brać pod uwagę: zgodność z tradycją ludową regionu, staranność i samodzielność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gdzie i do kiedy dostarczać prace?
Prace (maksymalnie 1 szt. od jednego ucznia) należy dostarczać do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej (wejście główne od strony Dworca PKS – „Biuro Podawcze”) lub do pokoju 308 – Promocja i Kultura Powiatu Kolbuszowskiego do 9 grudnia 2022 r. Prosimy, aby każda praca była opisana według schematu: kategoria tematyczna, imię i nazwisko, klasa, szkoła oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (numer telefonu).

Wręczenie nagród
Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 16 grudnia 2022r. (tj. piątek) o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej starostwa oraz przesłane e-mailem do poszczególnych szkół.