Dziś jest: Sobota, 20.4.2024 02:45

Zawiadomienie o Sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej

22-10-2021
W czwartek (28 października), o godz. 9.00, w sali 220 Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, odbędzie się XXXIII Sesja VI Kadencji Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

Porządek obrad:
  1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji.
  3. Informacja o pracy Zarządu od poprzedniej Sesji.
  4. Rozpatrzenie informacji z funkcjonowania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej.
  5. Informacja o przeprowadzonej analizie oświadczeń majątkowych złożonych w trybie art. 25 c ustawy o samorządzie powiatowym.
  6. Rozpatrzenie informacji z przygotowania się służb do sezonu zimowego.
  7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu kolbuszowskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Kolbuszowski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia opłat za usunięcie pojazdu z drogi oraz jego parkowania na parkingu strzeżonym na 2022 rok.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia  zgody  na  odstąpienie  od obowiązku  przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części powierzchni  dachowej i  poddasza na  kolejne 3 lata.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie  wyrażenia zgody na oddanie  w  dzierżawę na okres 5 lat, w trybie  przetargowym, z  przeznaczeniem na cele rolnicze, części nieruchomości rolnych położonych w obrębie ewidencyjnym Werynia.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie Programu współpracy Powiatu Kolbuszowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr XXXII/176/2021 Rady Powiatu  w Kolbuszowej z dnia 30 września 2021 r. w sprawie udzielenia dotacji dla Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Św. Mikołaja w Niwiskach na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na terenie Powiatu Kolbuszowskiego.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na terenie powiatu kolbuszowskiego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej Powiatu Kolbuszowskiego na rok 2021.
  16. Sprawy różne.
Uprzejmie informujemy, iż w związku z ogłoszonym stanem epidemii z powodu rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, Sesja zostanie przeprowadzona w zaostrzonym rygorze sanitarnym, co oznacza, że liczba osób na sali obrad jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia obrad za pomocą transmisji na żywo na kanale: https://transmisjaobrad.info/channels/26/powiat-kolbuszowski/live