Dziś jest: Poniedziałek, 20.5.2019 05:39

Kolbuszowa

 

Aktualności

Zdolny uczeń z liceum

06-06-2018
Michał Czepiel, uczeń kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej – to zdolny, młody człowiek. Pasjonuje się nowymi technologiami i jest autorem wirtualnego spaceru po szkole, do której uczęszcza.
 
Już teraz wszyscy, którzy są ciekawi jak od środka wygląda kolbuszowskie Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej nie muszą specjalnie się fatygować, aby je obejrzeć. Wystarczy, że wejdą na stronę internetową liceum w Kolbuszowej i klikną w zakładkę „Wirtualny spacer po szkole” albo wpiszą adres: http://pawelczepiel.pl/lo/. Jednym kliknięciem zostaną przeniesieni w mury kolbuszowskiego liceum, gdzie będą mogli obejrzeć wnętrze szkoły.  
 
Promocja
Aplikacja umożliwia obejrzenie każdej z sal lekcyjnych oraz szkolne korytarze. Po obiekcie można wędrować spokojnie, bez pośpiechu, we własnym rytmie i o dowolnym czasie. A wszystko dzięki pasji i zaangażowaniu Michała Czepiela-ucznia kolbuszowskiego liceum, który stworzył wirtualny spacer po szkole. Jak sam przyznaje pomysł stworzenia tego typu projektu narodził się bardzo spontanicznie. - Przez przypadek zetknąłem się z kamerką, która ma możliwość robienia zdjęć 360 stopni, czyli utrwala wszystko co ją dookoła otacza – mówi chłopak. - Kiedy zobaczyłem jakie robi zdjęcia, przypomniały mi się spacery wirtualne, które często możemy spotkać w Internecie. Wtedy wpadł mi do głowy pomysł, że można byłoby zrobić taką rzecz dla szkoły. Pomyślałem, że będzie on dobrą prezentacją i zachętą dla nowych uczniów – tłumaczy Michał Czepiel.
 
Pomoc księdza
I tak – od pomysłu uczeń przeszedł do realizacji, w której pomógł mu… ksiądz. - Najpierw potrzebne były same zdjęcia, które udało mi się zrobić dzięki pomocy księdza Marcina, który wypożyczył mi kamerę. Drugim krokiem było wykonanie samego spaceru. Robiłem go w wolnym czasie, więc nie odbywało się to jakoś bardzo szybko, ale podsumowując, nie licząc poprawek i udoskonaleń które wychodziły z czasem, to zrobienie tego projektu zajęło mi około tygodnia – mówi Michał.
 
Tysiące zdjęć
Z efektu końcowego zadowolony jest Dariusz Fus, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, który podkreśla, że celem aplikacji jest przedstawienie szkoły uczniom i ich rodzicom, chętnym do kontynuowania w niej swojej dalszej edukacji. - Przed wyborem szkoły warto zapoznać się z jej układem i wyposażeniem pracowni lekcyjnych. Projekt ten to umożliwia – zaznacza dyrektor. Do stworzenia wirtualnego spaceru wykonano około 3500 zdjęć za pomocą kamery 360.
 
O autorze spaceru i projekcie
Michał Czepiel jest uczniem II klasy politechnicznej z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką. Oprócz zainteresowań związanych z informatyką, pasjonuje się elektroniką, aktywnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych, obsługując aparaturę nagłośniającą. Wirtualny spacer po Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej to innowacyjny projekt, dzięki któremu bez wychodzenia z domu, przed ekranem komputera, tabletu lub smartfonu można zwiedzić naszą szkolę.
Barbara Żarkowska  

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo