Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 17:42

Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej po raz kolejny w projekcie ERASMUS+

30-06-2020

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej ‒
po raz kolejny w projekcie ERASMUS+

Szansa na zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego!

Miło nam poinformować, że w konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję  w ramach programu Erasmus+ Zespół Szkół Technicznych otrzymał dofinansowanie w wysokości 113 654 €  na kolejny projekt pt. "Z Eko-Europą do sukcesu zawodowego".

Projekt realizowany będzie w latach 2020-2022 i jego głównym celem jest zdobycie doświadczenia zawodowego gwarantującego dostęp do nowoczesnych technologii, podniesienie kompetencji językowych oraz zapoznanie się z europejskimi standardami ekologicznego funkcjonowania szwedzkich i austriackich przedsiębiorstw.

W projekcie weźmie udział 45 uczniów naszej szkoły. Uczniowie uczący się w zawodzie technik hotelarstwa wyjadą na 4-tygodniowe praktyki do Pensjonatu Imbachhorn w Austrii. Natomiast uczniowie uczący się w zawodzie technik logistyk, technik informatyk, technik budownictwa oraz technik usług fryzjerskich odbędą 3-tygodniowe staże zawodowe w Szwecji.

Zagraniczne staże zawodowe to wyjątkowa szansa na:
- podniesienie kompetencji języka angielskiego zawodowego, jako nieodłącznego elementu poruszania się po europejskim rynku,
- wykorzystanie nabytej w szkole wiedzy teoretycznej w praktyce w naturalnych warunkach, co da kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe,
- zwiększenie szans na zatrudnienie naszych absolwentów na krajowym i europejskim rynku pracy,
- poznanie tradycji i kultury krajów goszczących,
- zwiększenie tolerancji, otwartości i wrażliwości międzykulturowej,
- nawiązanie międzynarodowych kontaktów oraz przeżycie niezapomnianych chwil.

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie już od września 2020 r. uczniów naszej szkoły oraz wszystkich tych, którzy pragną dołączyć do naszej społeczności po szkole podstawowej.

Zespół ds. projektów europejskich:
Dyrektor Szkoły Grażyna Pełka
Bożena Twardowska