Dziś jest: Czwartek, 28.3.2024 20:25

ZSAE w Weryni gościł swoich młodszych kolegów

11-02-2019
Od wtorku do piątku (5-8 lutego), w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni trwały Dni Otwarte. W tym czasie szkołę odwiedziło kilkudziesięciu gimnazjalistów i ósmoklasistów.

Czym zachęcali uczniowie ZSAE swoich młodszych kolegów do wyboru właśnie tej szkoły?
- Realizujemy projekty z funduszy unijnych. Współpracujemy ze szkołami z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Włoch, Grecji i Portugalii. Wyjeżdżamy na staże i praktyki do Wielkiej Brytanii i Niemiec.
- Kształcimy w atrakcyjnych zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy w Polsce i w krajach Unii Europejskiej.
- Organizujemy w naszej szkole, w ramach projektów, liczne kursy dla uczniów np.: prawa jazdy, carvingu (sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach), barmański, kelnerski, sommeliera, baristy, podstaw księgowości, rachunkowości, spawacza metodą MAG-TIG, operatora wózków widłowych, udzielania pierwszej pomocy i inne.
- Współpracujemy z uczelniami wyższymi i przygotowujemy do podjęcia nauki na studiach.
- Proponujemy bogaty wachlarz zajęć dodatkowych w zależności od potrzeb i zainteresowań. Rozwijamy talenty muzyczne.
- Umożliwiamy aktywny wypoczynek i rekreację.
- Uczymy się w nowoczesnych i dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych i przedmiotowych.
- Mamy licznych stypendystów, laureatów olimpiad, konkursów i zawodów sportowych.
- Posiadamy wykwalifikowaną, twórczą, kreatywną i pełną inicjatyw kadrę nauczycielską.
To tylko niektóre atuty, którymi może pochwalić się Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Dużo więcej znaleźć można na stronie szkoły: https://www.zswerynia.pl.
Opr. B. Żarkowska