Dziś jest: , 12.5.2024 09:31

Zwycięzcy XVII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego

02-12-2022
W piątek (2 grudnia), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej przeprowadzony został XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sprawował Starosta Kolbuszowski.

Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych klas 7-8 oraz ponadpodstawowych z terenu działalności Nadleśnictwa Kolbuszowa i powiatu kolbuszowskiego. Polegał na rozwiązaniu testu, który obejmował zagadnienia z zakresu wiedzy o ochronie przyrody i środowiska, w szczególności na terenie powiatu kolbuszowskiego. Jego celem była popularyzacja wiedzy środowiskowej, kształtowanie świadomości przyrodniczej, promocja zrównoważonej gospodarki leśnej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej wśród młodzieży szkolnej.

Laureaci
W sumie do konkursu przystąpiło 25 uczniów, w tym 11 ze szkół ponadpodstawowych oraz 14 ze szkół podstawowych. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Monika Wójcik-Nieznalska-kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, po przeliczeniu wszystkich punktów i przeprowadzeniu dogrywki, postanowiła przyznać następujące miejsca:

SZKOŁY PODSTAWOWE
I MIEJSCE – Michał Bieleń – Zespół Szkół w Dzikowcu