Dziś jest: Wtorek, 21.5.2024 05:45

Kolbuszowa

 

Podziękowania

Podziękowanie dla mieszkańców zaangażowanych w pomoc na rzecz Ukrainy

 Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kolbuszowskiego i wszyscy,

którym bliska jest pomoc humanitarna dla Narodu Ukraińskiego
 
Pragnę poinformować, iż w niedzielę (tj. 6 marca) dotarła pomoc humanitarna do zaprzyjaźnionego z nami miasta Romanów, w Obwodzie Żytomierskim. Składała się ona z pomocy rzeczowej zebranej wśród: pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek podległych Samorządowi Powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kolbuszowej, okolicznych Nadleśnictw: Kolbuszowa, Mielec, Głogów Młp., Nowa Dęba oraz Tuszyma, młodzieży z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, OSP Przedbórz, OSP Poręby Kupieńskie, Gminy Niwiska oraz społeczności Przedszkola „Słoneczny Zakątek”. Bardzo dużą pomoc rzeczową przekazała również Gmina Dzikowiec, która zostanie doręczona kolejnym transportem.  
Wspólnie odpowiedzieliśmy na apel, aby dostarczyć naszym Przyjaciołom to, na co złożyli zapotrzebowanie. W ten sposób nasza pomoc okazała się celowa, zamierzona i nieprzypadkowa. Wśród zebranych darów znalazły się: artykuły medyczne, środki opatrunkowe, ciepłe ubrania, buty, żywność dla małych dzieci i dorosłych, środki pielęgnacyjne dla dzieci i dorosłych, latarki i lampy solarne, powerbanki, koce, kołdry, śpiwory i wiele innych artykułów. Wszystkie zebrane materiały były produktami nowymi o wartości ok. 100 tys. zł.  
Następnie, za pośrednictwem Fundacji Semper Fidelis produkty zapakowane na palety dojechały do Archidiecezji Lwowskiej, gdzie do oczekującego, w części wypełnionego tira, zostały przeładowane, skąd pełny już transport trafił do Regionu Romanowskiego oraz parafii pw. Św. Stanisława, gdzie proboszczem jest ks. Ryszard Dziuba z Kolbuszowej.
Za przekazane dary składam wszystkim Państwu serdeczne podziękowanie. Jednocześnie informuję, iż w dalszym ciągu prowadzimy akcję zbiórki pomocy dla Ukrainy, przyjmując dary w Powiatowym Punkcie Zbiórki dla Uchodźców w Ukrainie, wyznaczonym przez Wojewodę Podkarpackiego, który mieści się w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.
W związku z tym zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartym sercu o dalszą pomoc dla Narodu Ukraińskiego, który to przeżywa swoją „gehennę” narodową. Bądźmy solidarni z Ukrainą w tym trudnym dla niej czasie i wspierajmy tak, jak tylko umiemy najlepiej.
Wolność to podstawowa rzecz, którą powinien posiadać naród. Niech zwycięży rozum, rozsądek i wolność, przegra mściwość i nienawiść, a egoizm państwowy zaniknie.
 
Szef Sztabu Zarzadzania Kryzysowego
Starosta Kolbuszowski
Józef Kardyś 

Podziękowania dla mieszkańców POWIATU KOLBUSZOWSKIEGOSzanowni Mieszkańcy,
 
    Składam serdeczne podziękowania wszystkim MIESZKAŃCOM POWIATU KOLBUSZOWSKIEGO za wszelkie zbiórki oraz gesty pomocy skierowane w stronę obywateli Ukrainy. Doceniam Wasze zaangażowanie, hojność i okazane serce.

     Jednakże w związku z dynamiczną sytuacją na Ukrainie i trwającą tam wojną, a co za tym idzie zwiększającą liczbą uchodźców musimy prowadzić skoordynowane i rozważne działania i akcje pomocowe. Jest to ważne o tyle, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu i udzielać pomocy celowej i faktycznie potrzebnej.

     Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody i zgodnie z najnowszymi ustaleniami od środy, tj. 02.03.2022 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej uruchomiony został Powiatowy Punkt Zbiórki Darów dla Ukrainy. Będą do niego przywożone darowizny z poszczególnych gmin według listy potrzeb przekazanej samorządom gminnym. Zgodnie z tymi zaleceniami dostarczone artykuły mają być odpowiednio posegregowane i zapakowane oraz ma być sporządzony wykaz przekazywanych materiałów, zawierający liczbę sztuk oraz nazwę produktów. Dlatego też apeluję do mieszkańców Powiatu o współpracę z poszczególnymi samorządami gminnymi, które na danych terenach koordynują zbiórki pomocy.

      Pamiętajmy, że sytuacja po wschodniej stronie jest bardzo dynamiczna. Nikt dzisiaj z nas nie wie jak długo wojna na Ukrainie będzie trwać. Dlatego też musimy być przygotowani na różne scenariusze i rozwój wydarzeń.

      Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za wszelkie przejawy serdeczności i chęci pomocy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Jednocześnie proszę o wspólne i rozważne działania.
 
Z wyrazami szacunku

Józef Kardyś
Starosta Kolbuszowski 

Podziękowania dla darczyńców za kolejny transport

Artykuły spożywcze, środki pielęgnacyjne i higieniczne, koce, śpiwory, kurtki dla mężczyzn, pościele, pampersy dla dzieci i wiele innych potrzebnych materiałów, w czwartek (17 marca), wyruszyły do Romanowa (Obwód Żytomierski).
 
W sumie wszystkie artykuły zapakowane zostały na dziesięć palet. Wśród przekazanych darów znalazły się materiały, których mieszkańcy Regionu Romanowskiego w Ukrainie dzisiaj potrzebują najbardziej. Były to: kasze, ryż, mleko dla dzieci, żywność dla dzieci, soczki, słodycze, konserwy, zupki instant, cukier, mąka czy sól. W transporcie nie zabrakło też płynów do kąpieli, szamponów do włosów, pampersów i chusteczek dla dzieci czy pieluchomajtek dla osób dorosłych. Przekazane zostały również baterie, latarki, gaśnice oraz inne artykuły. Łączny tonaż przekazanych materiałów wyniósł ponad 12 ton.
 
Podziękowanie
Przekazanie tak dużego transportu do zaprzyjaźnionego z Powiatem Kolbuszowskim Regionu Romanowskiego nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, instytucji oraz firm. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowanie: Nadleśnictwu Kolbuszowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Raniżowie, Kołu Gospodyń Wiejskich w Raniżowie oraz Gminie Dzikowiec, która do tej pory już dwukrotnie przekazała dary do Powiatowego Magazynu. Dziękujemy również prywatnym firmom: Axon Electric, Elmar Plus, Drogerii Jasmin oraz panu Kamilowi Ingramowi z Kolbuszowej Dolnej za udzielone wsparcie, przekazane dary i serce okazane naszym wschodnim sąsiadom. Szczególne podziękowania kierujemy do MPDiM z Rzeszowa, które przekazało bardzo dużą pomoc rzeczową oraz do firm transportowych: pana Grzegorza Konefała z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego w Kolbuszowej Górnej, pana Daniela Leśniowskiego z LDL Sp. z o.o. z Nowej Wsi oraz pana Romana Czachora z "NIL TRANS" w Kolbuszowej. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą szczodrość i szlachetny gest, który jest wyrazem Państwa empatii oraz chęci niesienie pomocy potrzebującym.

Kalendarz wydarzeń

Dziś jest: Wtorek, 21 Maja 2024

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

  ul. 11-go Listopada 10
       36-100 Kolbuszowa
           
        NIP: 814-15-73-682
 REGON: 690581382

Informacja:

tel:  17 744 57 71,
      17 227 58 80
fax: 17 227 15 23

Godziny otwarcia urzędu:

            poniedziałki - 8:00 - 16:00

 od wtorku do piątku - 7:30 - 15:30


© 2015 - Powiat Kolbuszowski
Realizacja: Ideo