Aktualności
Nasza młodzież pewna i wykwalifikowana…
Nasza młodzież pewna i wykwalifikowana…
20 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni odbył się IV Powiatowy Konkurs „Moja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna”. Konkurs adresowany był do młodzieży klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego. Zgodnie z regulaminem uczestnicy pierwszej rozmowy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również udokumentowanym dorobkiem, odwagą, zdecydowaniem i pewnością siebie podczas autoprezentacji. Do konkursu przystąpiło łącznie 36 uczniów szkół ponadginmazjalnych tj.: Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych.
„Moja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna” odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Kolbuszowskiego Józefa Kardysia, przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kolbuszowej oraz Uniwersytetem Rzeszowskim - Zamiejscowy Wydział Biotechnologii w Weryni. Patronat medialny nad konkursem objęli: „Korso Kolbuszowskie”, „Przegląd Kolbuszowski”, oraz „Ziemia Kolbuszowska”.
Konkurs był organizowany w ramach projektu POKL „Młodzi Pewni Wykwalifikowani” i współfinansowany przez Unię Europejską z środków Europejskiego Funduszu Społecznego, sponsorem konkursu był ponadto: Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Kolbuszowej.
Jury w składzie:
1. Adriana Mikoś – meneger klienta - Podkarpacki Bank Spółdzielczy;
2. Bartosz Piechowicz – pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii w Weryni;
3. Agnieszka Poczekajło – psycholog - Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Kolbuszowej;
4. Ewa Wiśniewska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej;
5. Tadeusz Guzek – przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej
przeprowadziło rozmowy z uczestnikami konkursu, którzy aplikowali o przyjęcie do pracy na różne stanowiska. Ocenie podlegała m.in. atrakcyjność autoprezentacji, kreatywność, dotychczasowe osiągnięcia, zdobyte doświadczenia zawodowe, pewność siebie oraz zgodność zainteresowań z wybranym przez siebie stanowiskiem pracy.
Młodzież aplikowała na stanowiska; kelner, barman, sekretarka, kasjer, opiekunka do dziecka, asystent prawnika, księgowy, pomocnik szefa kuchni, szef kuchni, ratownik medyczny,
Po zakończeniu rozmów z aplikantami jury wyłoniło zwycięzców:.
I miejsce: Agnieszka Kardyś z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
II miejsce: Mariusz Opaliński z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
III miejsce: Krzysztof Ingram z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, Zespół Szkół Agrotechniczno –Ekonomicznych w Weryni, Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Ponadto laureaci otrzymali nagrodę główną, czyli list referencyjny wystawiony i podpisany przez członków komisji rekrutacyjnej.
Konkurs był doskonałą formą praktycznej edukacji młodzieży dlatego zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji za rok.