Dziś jest: Sobota, 27.7.2024 12:34

Święto samorządowców w Rzeszowie

10-06-2024

W piątek (7 czerwca) samorządowcy z Podkarpacia wspólnie świętowali Dzień Samorządu Terytorialnego. Powiat Kolbuszowski reprezentowali: Starosta Kolbuszowski Jozef Kardyś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. sprawowanej pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby w kościele farnym. Następnie uczestnicy wzięli udział w przemarszu, który poprowadziły mażoretki Incanto oraz Szałamaistki. Ulicami miasta zebrani udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury. Tam odbyła się druga część uroczystości, podczas której nie zabrakło wzajemnych gratulacji, życzeń oraz wręczania przygotowanych wyróżnień. - Dzień Samorządu Terytorialnego to nie tylko święto wszystkich samorządowców, to przede wszystkim święto nas wszystkich, mieszkańców Podkarpacia, którzy tworząc wspólnotę samodzielnie decydują o realizacji zadań – mówił Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Dla zdolnych
Obecni mieli okazję także wysłuchać wykładu, zatytułowanego „Czy podkarpackie jednostki samorządu terytorialnego wykorzystały szanse na rozwój, jaką dały środki Unii Europejskiej?”, przedstawionego przez Małgorzatę Jarosińskiej-Jedynak - członka Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wisienką na torcie było wręczenie stypendiów uczniom, osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce.

Uczestnicy
W piątkowej uroczystości udział wzięli: Poseł RP Zbigniew Chmielowic, Marszałek Województwa Władysław Ortyl, Członek Zarządu Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Borcz, podkarpaccy samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz instytucji.
Opr. B. Żarkowska