Aktualności
Wieczór poetycki ze Stanisławą Margańską w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej
23-02-2026
W sobotę (21 lutego), w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej odbyło się spotkanie autorskie ze Stanisławą Margańską. Wydarzenie stało się okazją do prezentacji najnowszego tomiku poezji Autorki, zatytułowanego „Rozmaitości”.
Stanisława Margańska urodziła się w Dynowie, jednak większość życia zawodowego i prywatnego związała z Kolbuszową. Przez czterdzieści lat pracowała w Zespole Szkół Technicznych, a po przejściu na emeryturę w pełni oddała się swojej literackiej pasji.
W 2024 roku wydała debiutancki tomik „Przemyślenia”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem czytelników. Najnowszy zbiór „Rozmaitości” to połączenie refleksji, obserwacji i poetyckich relacji z wydarzeń odbywających się w Kolbuszowej oraz w środowisku lokalnych organizacji, takich jak: Kolbuszowski Klub Kobiet, Klub Nordic Walking, Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów czy Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP.
Podczas wieczoru poetyckiego zaprezentowano wybrane utwory z tomiku, a uczestnicy mieli możliwość rozmowy z Autorką oraz uzyskania dedykacji w jej najnowszej publikacji. Spotkaniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Sary Łakomy, która nadała wydarzeniu wyjątkowy charakter. Był to wieczór pełen literackiej wrażliwości, inspiracji i spotkań z poezją, która dla wielu jest sposobem na zatrzymanie codzienności i nadanie jej głębszego znaczenia.
Opr. B. Żarkowska/fot.MiPBP







